ХОРОР сцена во Сараево – Од тепачка на малолетници до УБИСТВО СО СЕКИРА (ВИДЕО)

Во Сараево после физичка пресметка со секира беше убиен тинејџер.

Службеници на полицијата во Сараево веќе се на терен и вршат увид, а улицата Адија Мулабегович е блокирана.

На терен се повеќе полициски службеници и екипите на итна помош, а телото на загинатиот е покриено во локва крв.

Убиството настана после физичката пресметка на неколку лица, а едно лице е повредено и пренесено во болница.

Неофицијално, убиен е малолетник, додека еден осомничен петнаесетгодишник е уапсен.

Во близина на убиството се собрани голем број на граѓани кои биле шокирани со тоа што се случило во нивната населба.

Прочитајте и...  Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

Остави Коментар

единаесет − три =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат