Хорор приказна: По силувањето ползев три дена

Ана Џонс имала само 16 години кога влегла во тоалетот на мајка си за да и каже дека си оди. Мајка и врескала по неа – „не можеш да одиш, ќе викнам полиција“. „А, што ќе им кажеш, дека ме одвел мојот маж“? Возвратила Ана. Неколку дена претходно мајка и ја испратила до градската сала за да и даде дозвола на својата ќерка да се омажи за триесетгодишниот Тим.

Сепак, нивниот одговор бил дека Ана ќе живее со мајка си додека ја заврши првата година од средното училиште, а дека кај Тим ќе се пресели следното лето.

Но, штом се ожениле, нејзината мајка веќе не можела многу да помогне.

– Таа се потпишала, тој се потпишал. Јас дури не морав ништо да потпишам – изјавила Ана, која денеска има 32 години.

Таа го запознала Тим кој бил медицински техничар кога ќе лечела во клиниката за ментално здравје во единицата за малолетници. Нејзиното детство било тешко од самиот почеток, мајка и останала бремена во 45 година. Нејзиниот татко бил секогаш на пат бидејќи бил возач на камион. Кога на 12 години дознала дека татко и има рак на градите, морала брзо да порасне.

Прочитајте и...  Експрес кифли: Брзо и вкусно, нема да можете да им одолеете!

– Му готвев, го пресоблекував, го перев. Беше голем товар за мене на тие години, а тоа ми создаде голем анимозитет кон мајка ми – сведочи Ана.

Татко и почина кога имала 13 години, а веднаш по тоа мајка и решила да се пресели. Ана морала да запознава нови пријатели и промена на училиште.

– Бев постојано вознемирена, непрекинато викав, а мајка ми не знаеше што да направи со мене, па ме пријави во клиника – се присетува Ана.

Во клиниката Ана била примерен пациент, таа била девојка на која и недостигало само малку внимание и мир. Таму го запознала Тим кој уште не почетокот започнал да флертува со неа на необичен начин. И испраќал пораки од типот: „Каде би сакала да одиш, јас ќе те однесам, а подоцна имало и пораки со содржина: „Мислам дека мојот живот нема да има смисла кога ти ќе си одиш од тука“.

Прочитајте и...  Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи - МНОГУ! (ФОТО)

Првиот ден кога дојде дома, веднаш виде пропуштен повик од клиниката. Тоа бил Тим. Нивниот однос се развил по со телефонски разговори кои резултирале со викенд-посети. На Ана на почетокот и се допаѓал Тим, но на оној детски начин, бидејќи таа добивала внимание од него. Тој нивниот однос го нарекувал „посебен и поинаков“, а мајка и некако успела да го прифати Тим. Со оглед на тоа дека Ана била фокусирана на училиштето, мајка и ја оставила Ана да ужива во детската слобода.

Кога Тим ја прашал дали ќе им дозволи брак четири месеци пред Ана да наполни 16 години, таа веднаш прифатила. А, иако се договориле дека таа ќе остане да живее дома некое време, тој имал поинакви планови. Ги собрал нејзините работи одма што се венчале и веќе следното утро таа и кажала на мајка и дека си оди. Во САД како и во повеќето земји во светот, забранет е брак на лица под 18 години, но една дупка во законот, односно со дозвола на родителите може да се случи.

Прочитајте и...  Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Неспособна да се образува, таа се вработила за минимална плата, додека нејзиниот сопруг Тим дал отказ и времето го поминувал во пиење алкохол. Имал постојано љубоморни испади, глумел дека ќе ја убие и се заканувал. Кога наполнила 18 години таа веќе била бремена. Тим тогаш ја однел во стриптиз клуб и се почастил со танц во скут со пари на Ана. Тој бил постојано насилен, паднале и првите шлаканици и тупаници. Ана побарала развод, а тој и кажал дека ќе и даде само под услов да има тој старателство над нивното дете. Ана прифатила и поради таа одлука жали денеска. По разводот таа завршила студии, а во исто време и работејќи. Со текот на времето нивниот односот помеѓу неа и ќерката се поправил, а Ана цврсто одлучила дека нема никогаш да се мажи.

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат