18 C
Скопје

Холивудскиот заводник е новата ѕвезда во серијата „Riverdale“

Актерот Крис Мејсон кој го познаваме од серијата „Pretty Little Liars: The Perfectionists“ од оваа сезона ќе има своја улога во серијата „Riverdale“, пренесоа американските медиуми.

Тој ќе биде Чад Геко, маж на Вероника (Камила Мендес). Тој е контролфрик и многу љубоморен. Работи на Волстрит и стравува дека животот на Вероника во „Riverdale“, а особено пријателството со Арчи, ќе го загрози.

Со Чад за првпат ќе се запознаеме во 4-та епизода, која ќе се емитува на 10 февруари, а тоа е воедно и првата епизода во која времето ќе биде „неколку години подоцна“.

Да се потсетиме, снимањето и емитувањето на серијата „Riverdale“ привремено беше прекинато поради пандемијата на коронавирусот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Mason (@chrismason_1)

Прочитајте и...  Џоди Комер и Хоакин Феникс во новиот филм за Наполеон

Поврзани вести

Славните под обвиненија за силувања: Тој беше предатор, а јас бев девојче

Слободен печат

Џоди Комер и Хоакин Феникс во новиот филм за Наполеон

Слободен печат

Што не треба да се јаде и пие кога се земаат антибиотици?

Слободен печат

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

Остави Коментар