ХОЛИВУДСКИ ТРИК против подочниците: Во ова се колне и Ким Кардашијан - Слободен печат

ХОЛИВУДСКИ ТРИК против подочниците: Во ова се колне и Ким Кардашијан

Подочниците и темните кругови се проблем на многу жени низ светот, а како оружје прорив нив се користат најразлични креми и коректори.

Но, многу холивудски дами најдоа поевтино и попрактично решение.

Меѓу нив се и Ким Кардашијан и Сандра Булок, кои сметаат дека иако се работи за помалку бизарен производ, дава подобри ефекти споредено со што и да е друго.

Се работи за крема за хемороиди, а истото го потврдуваат и неколку познати козметичари и шминкери. Во оваа крема има активни состојки кои ги стеснуваат крвните садови и успешно се борат против црвенилата и отеченоста.

Прочитај повеќе

Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маж од Уганда мета на критики и потсмев: Се венчал со маж мислејќи дека е жена! (ФОТО)

Слободен печат

Вака се сака поранешната сопруга: Мустафа Сандал на Емина Јаховиќ за роденден и подарил часовник од ….. евра!

Слободен печат

Поради оваа ПРЕУБАВА девојка уште утре ќе започнете да учите ерменски песни (ВИДЕО)

Слободен печат

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Слободен печат

Базен, секси бикини и поза од која „боли“ глава: Пејачката Теа Трајковска не се плаши од зимата! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

one × two =

Прочитај повеќе

Зошто Финска е идеална за живот: 11 работи што ги прават Финците најсреќен народ на светот!

Слободен печат

Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Слободен печат

Направила вообичаена операција за подмладување, а потоа се тргнало наопаку: Позната водителка за малку ќе го загубела видот и јавно зборуваше за тоа

Слободен печат

Ниту дебелиот џемпер не успеа да ги сокрие накострешените гради на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат

Што е јапонски маникир и зошто морате да го пробате?

Слободен печат

Момчињата бегаат од неа поради џиновските веѓи, а девојките ја исмејуваат: Погледнете ја како изгледа! (ФОТО)

Слободен печат