Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Холандскиот мотоциклист Едвин Стравер почина денеска од последците од повредата добиени на релито Дакар.

Несреќниот Холанѓанец е втората жртва на најпознатото рели, а тој почина како последица од повредите кои ги здоби за време на 11. етапа која се возеше на 16 јануари.

Тој имаше тежок инцидент по кој претрпе срцев удар, по што на лекарите им беа потребни десет минути да го оживеат пред да го пренесат во болница.

Деталните испитувања покажале дека тој се здобил и со фрактури на рбетот во пределот на вратот.


Досега во историјата на Релито Дакар дури 30 возачи го загубиле животот, а Стровер е втора жртва на овогодинешното издание.

Прочитајте и...  Нова жешка провокација на најубавата УФЦ борачка во карантин, Ван Зан повторно разголена (ФОТО)

Прочитај повеќе

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат

Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Слободен печат

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат