23 C
Скопје

Холандската полиција го затвори Парламентот во Хаг поради закана од бомба

Холандската полиција ја блокира областа околу Парламентот во Хаг поради закана за поставена бомба, објавија западните медиуми.

Полицијата соопшти дека врши истрага на местото на инцидентот, но не соопшти повеќе детали.

Поврзани вести

Мицкоски: Бараме датум и преговори со ЕУ веднаш

Во Израел има помалку од 1.000 активни случаи на заразени со Ковид-19

МИА Агенција

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

Остави Коментар