8 C
Скопје

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Хју Грант е избран да глуми негативец во филмската адаптација на видео играта „Dungeons & Dragons“.

Грант ќе ја толкува главната улога во филмот, кој е заеднички продуциран и финансиран од „eOne“ и „Paramount“. Во филмот ќе се појават и Софија Лилис, Мишел Родригез и Крис Пајн.

Филмот ќе биде напишан и режиран од Џонатан Голдстајн и Џон Френсис Дејли по адаптација на популарната игра на „Hasbro“ од франшизата „Wizards of the Coast“.

Instagram

Повеќе од 50 милиони обожаватели на играта „Dungeons & Dragons“ ширум светот се воодушевени од најавата на овој проект.

„Dungeons & Dragons“ е тактичка воено-фантастична игра, која беше филмувана во 2000 година, но тој проект не помина најдобро во кино салите низ светот.

Прочитајте и...  Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал

Грант неодамна глумеше во хит серијата на „HBO“ насловена „The Undoing“ и моментално е вклучен во последниот проект на Гај Ричи, акциониот филм „Five Eyes“.

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Милена Радуловиќ: Ме контактираат неверојатен број на жени – жртви на насилство, дури од Русија

Слободен Печат

Остави Коментар