Хју Грант има план како да се ослободи од Борис Џонсон

Изборна кампања во Велика Британија е интересна и по тоа што во неа се вклучени понати телевизиски ѕвезди. Хју Грант буквално оди од врата до врата за да агитира за кандидатите на Либерално-демократска партија.

Хју Грант стана една од најактивните ѕвезди на политичката сцена / Фото: ЊуЈоркТајмс – Nytimes.com

Грант е исто така подготвен да им помогне на проевропските пратеници во изборните единици каде исходот од изборите е неизвесен.

„Најважниот проблем е останувањето на Велика Британија во ЕУ, па клучно е да примениме т.н. тактички глас, иако тоа звучи како пцовка на нашиот изборен модел. Секоја изборна единица треба да гласа за кандидат кој може да го победи Џонсон. Лично, посакувам повторно да имаме блокиран парламент и да се организира втор референдум. Значи, ќе се ослободиме од Џонсон и Корбин и Велика Британија ќе остане во ЕУ “, рече Грант.

Прочитајте и...  Претседателот на Филипините: Ќе волонтирам за тестирање на руската вакцина против коронавирус

Корисниците на социјалните мрежи веќе споделуваат фотографии и видеа од познатиот актер како го „реализира својот план“.

Прочитај повеќе

Израел осуети кибер напад врз одбранбената индустрија

Слободен печат

Страотни сцени од Минск: Полицијата пука во народот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака белоруската полиција ги понижува уапсените: Крвави и помодрени, принудени да се одречат од кревање револуција (ВИДЕО)

Слободен печат

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Слободен печат

Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка по информацијата дека ќе ја изгуби лиценцата за работа

Слободен печат

Кина реагира за врските на САД со Тајван: Тие што си играат со оган, ќе се изгорат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најмалку 800 луѓе во светот починаа поради дезинформации за Ковид-19

Слободен печат

Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Слободен печат

Костовски: Двојна игра на НБ, ако беа решени да не затворат, тоа требаше да го направат уште пред една година

Слободен печат

Екстремистите го зазедоа клучното пристаниште во Мозамбик

Слободен печат

Се бара исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Нина Ангеловска ги извадила парите од Еуростандард банка пред затворање?

Слободен печат