ХИТ ВО АФРИКА: Полни трибини и полно брдо (ФОТО)

Дека фудбалот е најважната споредна работа на светот доказ е последната фотографија која доаѓа од Африка. Имено, во етиопскиот град Годнар се играше градското дерби помеѓу екипите на Фасил Кенем и Бахир дер Кенем.

Локалниот стадион кој собира 20.000 гледачи беше премал за да ги прими сите заинтересиран фанови кои сакаа да го проследат натпреварот, но итрите фанови се снајдоа и натпреварот го следеа од брдото над стадионот.


На теренот, славеше екипата на Фасил Керем со 3:0.

Прочитајте и...  Кои се десетте најголеми удирачи во боксот, Тајсон е втор, а големиот Мухамед Али го нема на листата

Прочитај повеќе

Премиер лига: Саутемптон само го налути тандемот Сон-Кејн! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велшанецот блескаше за „кралевите“, неверојатни бројки на Бејл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Видал патува за Милано, Барса ќе брои еден милион евра!

Слободен печат

Деле Али не е повеќе во плановите на Мурињо!?

Слободен печат

Дербито е во Лондон, амбициозниот Челси против шампионот Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вудворд мора итно да реагира, на Јунајтед му треба нов бек, напаѓач..!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Осум млади фудбалери во Гана го загубија животот! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Ова е далеку од готово, Бостон намали против Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Сензација во Рим, Шварцман го елиминира Надал

Слободен печат

Кои се десетте најголеми удирачи во боксот, Тајсон е втор, а големиот Мухамед Али го нема на листата

Слободен печат

Мак ракометот во проблеми, нови седум случаи на ковид-19

Слободен печат

Иџе седмопласиран на патеката Валелунга во Италија

Слободен печат