ХИТ ВИДЕО: Харден уште еднаш ги насмеа фановите со играта во одбрана

Харден ги насмеа НБА фановите со својот потег/ фото: EPA-EFE/Peter Foley

Џејмс Харден во победата на неговиот Бруклин нетс од 96:90 над Детроит пистонс оствари трипл-дабл од 13 поени и по 10 скокови и асистенции, но исто така имаше и девет загубени топки.

Токму на една од деветтте загубени топки ги насмеа НБА фановите со начинот на кој потоа одигра во одбраната.

Имено, Харден дриблаше и ја загуби контролата на топката која заврши во половината на Бруклин и наместо да ја собере истата и да спречи контра на Деторит, популарната „брада“ само посматраше како Садик Беј ја положи топката во кошот на „мрежичките“.

Видео на денот