ХИТ МЕЃУ ЖЕНИТЕ: Домашна крема која ги елиминира брчките за само 7 дена - Слободен печат

ХИТ МЕЃУ ЖЕНИТЕ: Домашна крема која ги елиминира брчките за само 7 дена

Нејзина најголема предност е тоа што се состои од состојки кои се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за сите типови на кожа.

Брчките се неизбежна појава кај секоја личност. Жените вообичаено користат бројни креми како би ја спречиле нивната појава, но дури ниту најскапите креми не може да ви гарантираат потполно ослободување од брчките.

Меѓутоа, постои крема која што може да си ја направите сами, а која што одлично ја хидрира вашата кожа, ги елиминира брчките и го забавува стареењето на кожата. Нејзина предност е тоа што состојките се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за секаков тип на кожа.

Резултатите се видливи веќе за само 7 дена, затоа направете ја оваа крема сами и израдувајте ја својата кожа!

Состојки: 1 лажица бадемово или маслиново масло, 1 жолчка, 1 мала лажичка мед и 2 лажички вазелин.

Прочитајте и...  Виц на денот: Само ти фалеше

Подготовка: Растопете го вазелинот со помош на водена пареа. Тој процес може да потрае неколку минути. Потоа во него додадете ги и останатите состојки. Сето тоа добро промешајте го се додека да добиете хомогена маса. Вашата крема е готова!

Може да ја чувате во кутија од некоја стара крема.

Мачкајте ја со лесни движења, масирајќи ја кожата. После 30 минути може да го отстраните вишокот крема со влажно марамче.

Напомена: Потребно е повеќе од еден час за кремата да впие во кожата, па токму затоа се препорачува да ја мачкате на лицето најмалку два часа пред спиење. Кремата чувајте ја во фрижидер.

Прочитај повеќе

Бијонсе на гала вечера се појавила во фустан под кој не се носат гаќички! (ФОТО)

Слободен печат

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и најстарата ќерка Џиџи

Слободен печат

За мирна ноќ: Совети како да го олесните спиењето со затнат нос

Слободен Печат

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

Колку поекстремно, толку повпечатливо: Вака се облекуваа на „Греми“ наназад низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Како да измамите насмевка кај бебињата?

Слободен печат

Остави Коментар

18 − five =

Прочитај повеќе

Хороскопот открива: Која е идеалната професија за вас

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Зошто жените изневеруваат: Се чини дека за тоа е виновна биологијата!

Слободен печат

Наши миленици: МИСИ

Слободен печат

Најстарата манекенка и во 9-та деценија остава без здив

Слободен печат