12 C
Скопје

Хит фотка: Стоилов и Пешевски во друштво на дебелкото од Конго

Ракометната репрезентација на Македонија денеска со поразот од Белорусија го заврши настапот на Мундијалот во Египет и го оствари најслабиот пласман во досегашните учества на светските првенства.

Ракометарите забележаа само една победа и пет порази, а последниот ден, нашите пикери Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски го искористија да се фотографираат со најголемата сензација на Мундијалот, пикерот на Конго, дебелкото Готје Мвумби.

 

Прочитајте и...  Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Поврзани вести

Нов милионер во Sport Life – Мајсторија во Тетово со пет пара на тикет

СП.

„Ел Команданте“ уште две години на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Барсагејт: Бартомеу пуштен од притвор

Слободен печат

Вајда ќе биде покрај Ѓоковиќ на Роан Гарос

Слободен печат

Мерцедес го претстави шампионскиот болид за новата сезона

Слободен печат

ЕХФ Лига на Европа: Металург за чест, Е. Пелистер за подобар пласман пред нокаут-фазата

Слободен печат

Остави Коментар