Хилари Клинтон ја поддржува Меган Маркл: О, Боже, само сакам да ја гушнам!

Хилари Клинтон изјави дека би сакала да ја прегрне Меган Маркл и да ја утеши поради „расистичкиот“ и „сексистичкиот“ третман што го има во јавноста.

Во едно интервју Хилари нагласила дека однесувањето на јавноста кон Меган минативе три години било погрешно.

„Кога ќе погледнете наназад, кога беше објавена нивната веридба, расата беше главната тема. А самата помисла дека некои главни медиуми допуштија тоа да се печати и да биде објавено е страшно и погрешно“, изјавила Хилари Клинтон.

„Таа сама постигна успех. А потоа се вљуби во него и тој во неа и тоа треба да се прослави бидејќи е вистинска љубовна приказна. Само погледнете ги и ќе го видите тоа. Се чувствувам како мајка која сака да си го гушне детето. О, Боже, само сакам да ја гушнам! Сакам да ѝ порачам да издржи, да не дозволи негативците да ја уништат. Продолжи да го правиш она што мислиш дека е правилно“, ѝ порачала Хилари.

Прочитајте и...  Исчезна глумицата Наја Ривера: 4-годишниот син бил сам на бродот, се претпоставува дека се удавила

Прочитај повеќе

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Најважна работа која би требало да ја направиме пред почетокот на вториот бран на коронавирусот

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Слободен печат

Виц на денот – Мујо и Хасо во Германија

Слободен печат

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Докторка сподели одличен трик: Направете ја маската за лице уште поефикасна против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат

Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Слободен Печат

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Слободен печат

„Петровиот принцип“: Зошто има многу неспособни луѓе на високите позиции?

Слободен Печат