Хет-трик на Роналдо за финале на Португалците (ВИДЕО) - Слободен печат

Хет-трик на Роналдо за финале на Португалците (ВИДЕО)

Најзаслужен за триумфот на Португалците беше капитенот на европскиот шампион Кристијано Роналдо кој со три гола одигра симултанка против Швајцајрците.

Во финалето селекцијата на Португалија ќе игра против победникот од мечот Холандија-Англија кој е закажан за в четврток во Гимараеш од 20.45 часот.

Најпрвин во 25 минута прекрасен слободен удар на велемајсторот Роналдо со еден еврогол за почетно водство.

Швајцарија успеа да израмни преку Рикардо Родригез од пенал, откако претходно главниот судија Феликс Брих по прегледаната ВАР снимка покажа на белата точка.

Во самиот финиш од средбата Роналдо повторно стапи на сцена, со два голови за само 120 секунди им донесе огромна радост на своите навивачи.

Прочитајте и...  Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Прво ја искористи асистенцијата на Силва, а по додавањето на Гедеш стави точка на уште една одлична партија.

Прочитај повеќе

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 − three =

Прочитај повеќе

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат

Во Австрија уапсени пет кошаркари за местење натпревари

Слободен печат

„Балистите“ ќе навиваат против Македонија на 26 март во баражот од Лигата на нации

Слободен печат