Херојот на Милан, Ибрахимовиќ: Јас сум како „лав“! (ФОТО)

Со години Милан не се наоѓаше на вистинскиот пад, но со доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ клубот од „Сан Сиро“ повторно им донесува радости на навивачите на оваа екипа.

И натаму останува главната цел, играње во Лигата на шампионите, а после успехот во дербито над Интер, „росонерите“ врзаа четири победи на стартот од новата сезона во Серија, па апетитите повторно растат.

Шведскиот интернационалец Ибрахимовиќ беше најзаслужниот за триумфот против „неро-аѕурите“, иако се поставуваше прашање дали ќе настапи на овој натпревар поради позитивен тест на коронавирус, но веднаш се опорави.

View this post on Instagram

Fame

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

– „Затворија погрешно животно“. Секои три дена имав тестирања, сакав да играм на дербито и во кој никој случај не сакав истото да го пропуштам – рече Швеѓанецот иако е блиску до четвртата деценија од живото, на теренот тоа не се забележува.

Ибра е најстар во тимот и чувствува голема одговорност, но му се допаѓа таквата ситуација. После победата над Интер на социјалните мрежи објави една брутална фотографија.

– Тука сум, знам колку можам. После повредите сакав да се чувствувам „жив“. Јас сум како „лав“. Сакав да ја објавам таа слика и на последното дерби кое го игравме. После 45 минути беше добро, но на крајот загубивме, па се држев по страна – додаде Ибрахимовиќ.

Прочитајте и...  Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Поврзани вести

Митревски и Порто ремизираа против Киелце

Слободен печат

Лига на Европа: Наполи без Елмас поуспешен од Сосиедад

Слободен печат

Димитров со пресврт го победи Циципас во Виена

Слободен печат

Меси е како Хари Потер, ќе го фрлам телевизорот кога ќе се пензионира

Слободен печат

Поранешна руска тенисерка преживеала хорор во својот дом: Влегоа пет луѓе и ме врзаа, рацете ме болеа со денови

Слободен печат

Лига на Европа: Црвена Звезда пукна „петарда“, пораз на Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар