ХЕРОЈ НА КРАЉЕВО: Багерист панично копал за да спаси 1.500 луѓе! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

ХЕРОЈ НА КРАЉЕВО: Багерист панично копал за да спаси 1.500 луѓе! (ВИДЕО)

По силниот дожд водата се повлекува од повеќето поплавени подрачја во централна и западна Србија но во некои места и натаму е критично.

Храбар багерист од Краљево изведе неверојатен подвиг спасувајќи мост во Лешево кој е од животно значење за тој крај затоа што спасил пет села со градот односно 1.500 лица кои би биле отсечени од светот.

По силниот дожд водата се повлекува од повеќето поплавени подрачја во централна и западна Србија но во некои места и натаму е критично.

-Поплавени се повеќе од 600 објекти и евакуирани се 312 луѓе, изјави началникот на Управата за пожарникарско-спасувачката единица и цивилна заштита при МУП, Горан Николиќ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close