17 C
Скопје

ХЕРКУЛЕС ОД КОСОВО: Oвој човек ни автомобил не можеше да го влече (ВИДЕО)

Тој е познат како најсилниот човек во Косово. Станува збор за Бујар Мули, кој собори уште еден свој рекорд, јавува Експрес.

Тој не беше помрднат од место ниту од автомобилот за кој беше врзан и се обидуваше да го влече. Мули остана доследен до крај, соборувајќи уште еден рекорд.

Во видеото објавено од Клан Косова се гледаат и други рекорди на Мули.

Ora 7 – Bujar Mulin nuk e tërheq as vetura – Klan Kosova

Ora 7 – Bujar Mulin nuk e tërheq as vetura – Klan Kosova Dita e marte në Klan Kosova në Ora 7 nisi me njeriun më të fort në Kosovë. Është fjala për Bujar Mulin, i cili ka thyer edhe një rekord të tij personal. Se cili është ky rekord e kuptoni përmes stories.

Publiée par Ora Shtate nê Klan Kosova sur Lundi 2 septembre 2019

Прочитајте и...  ГАЛЕРИЈА | СТУДИО 90 - Скопски дом со фокус на голема библиотека која се протега на ѕидот

Поврзани вести

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза за уживање: Пронајдовме 10 одлични идеи за уредување!

Слободен печат

Како изгледа Саманта Фокс денес: Најфотографираната жена во Велика Британија во 80-тите години

Слободен Печат

Тајните на врвните готвачи: Згответе ги најсочните и највкусни ребра

Слободен печат

Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи за истражување на квалитетот на почвата

Слободен Печат

ФОТО: Пред 20 години Хајди Клум ја красеше насловната на германскиот „Гламур“, а денес нејзината ќерка

Слободен Печат

ВИДЕО: Компир приготвен во песок – специјалитет на улиците на Утар Прадеш во Индија

Слободен Печат

Остави Коментар