Харизматичниот вампир Едвард кој ги маѓепса обожавателките: Стар сум веќе и досаден!

Роберт Патинсон (33) се прослави со улогата на вампирот Едвард Кален во филмскиот серијал „Самрак сага“, а за две години ќе го гледаме во римејкот на Мет Ривз за „Бетмен“. Иако некогаш на секој чекор го следеа возбудени обожавателки, Патинсон сега е убеден дека таквата масовна „манија“ за неговиот лик и дело, повеќе никогаш нема да се повтори.

„За среќа таа хистерија настана наеднаш, но и брзо исчезна. Искрено, повеќе никогаш не сакам да ги видам луѓето кои пред мојата куќа ме чекаат во „заседа“. Не верувам дека нешто такво би се повторило, бидејќи сум стар и досаден“, рекол актерот во интервју за Sunday TODAY со Вили Гејст.

Instagram

Тој се присетил и на аудицијата за „Самрак“ која ја опишал како многу непријатно искуство.

„Мислев дека нема да поминам. Морав да одглумам една сцена во која Едвард е со гитара. Ми рекоа на аудицијата: O, си донел гитара со себе, сакаш нешто да отсвириш? Воопшто не се подготвив за таа ситуација, па реков дека само ја донесов со себе. Не сакав да свирам. Тоа им беше многу чудно. После тоа се чувствував ужасно, дури и на родителите им реков дека беше вистински кошмар. Но, на крајот сепак ја добив улогата“, раскажал Патинсон.

Тој наскоро ќе стане Бетмен и така ќе биде вториот најмлад актер кој ќе работи на Бетмен, после Кристијан Бејл, кој на 31 година го глумеше Бетмен во филмот „Бетмен: Враќање“, а филмот ќе излезе во киносалите дури во јуни 2021 година.

Роберт неколку години беше во врска со колешката Кристен Стјуарт (29), а минатата година имаше гласини дека се смириле. Заедно дојдоа на забавата на нивната колешка Лили Роуз Деп (20), ќерката на Џони Деп (56), а неколкупати излегле надвор заедно на цигара.

Instagram

Американската актерка Кристен во последните неколку интервјуа открила дека навистина го сакала актерот и колегата од сетот на филмската франшиза „Самрак“, пишува магазинот People. Иако не му беше верна, признава дека сакала да се омажи за него.

View this post on Instagram

#tbt

A post shared by Robert Pattinson (@robertpattinsonofficial) on

„Со години бевме заедно, Тој е мојата прва љубов: Не сакавме да се држиме за рака додека одевме по улица, бидејќи не сакавме да им дадеме материјал за фотографирање. Од друга страна, не можев да го фатам својот дечко за рака“, рекла Кристен која тврди дека освен нејзиното неверство, на нивното раскинување влијаеле и папараците.

Profimedia

„Да ме запросеше ќе се омажев за него. Иако не сум традиционална жена, за него мислев дека тој е вистинскиот“, додала Стјуарт.

 

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат