Хари пристигна во Канада каде ќе започне нов живот со Меган и Арчи

Принцот Хари изјави дека сакаат да продолжат да и служат на кралицата, но оти „тоа не е можно”.

Британскиот принц Хари пристигна во Канада каде што ќе живее со сопругата Меган и осуммесечниот син Арчи, по кризата во кралското семејство настаната со ненадејната објава дека се повлекуваат од кралските должности.

Војводата од Сасекс отпатува за Канада откако во неделата првпат се обрати до јавноста по објавувањето на Бакингемската палата дека тој и неговата сопруга се одрекуваат од титулата и нема да ја претставуваат кралицата Елизабета како членови на кралството семејство.

Принцот Хари изјави дека сакаат да продолжат да и служат на кралицата, но оти „тоа не е можно”.

Тој рече дека ќе „чекорат во непознато”, истакнувајќи дека „навистина немало друга опција”.

Прочитајте и...  Ана Николиќ: Требаше да се занимавам со друга професија, но моите родители рекоа „не“

Прочитај повеќе

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не е сигурна за своето родово изразување

Слободен печат