Хари и Меган ги изгубија кралските титули

Хари и Меган повеќе нема да ги користат кралските титули и нема да добиваат пари од јавните средства кои се користат за исполнување на кралските должности, објави Бакингемската палата.

Тие ќе треба да вратат 2.4 милиони фунти – колку што чинеше реновирањето на резиденцијата Фрогмор, што било платено со парите на даночните обврзници. Сепак, оваа куќа ќе остане нивевн семеен дом.

-Парот веќе нема формално да ја претставува кралицата Елизабета Втора, овие одредби ќе стапат во сила на пролет оваа година, се вели во дописот од Бакингемската палата.

Хари и Меган на почетокот на месецов најавија дека веќе нема да бидат формални членови на кралското семејство.

Прочитајте и...  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Прочитај повеќе

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шероун Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски