Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Поранешниот играч на Јунајтед верува дека ќе се случи трансфери на англискиот репрезентативец на „Олд Трафорд“.

Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, Овен Харгривс, верува дека од Борусија Дортмунд блефираат и на крајот Џејдон Санчо ќе заврши на „Олд Трафорд”.

„Црвените ѓаволи” требаше до вчера да го комплетираат трансферот на англиската млада ѕвезда, но двата клуба такаи не се договорија за цената на напаѓачот.
Подоцна истиот ден, спортскиот директор на „жолто-црните” Михаел Цорк призна дека одлуката на Санчо да остане на „Сигнал Идуна Парк” е конечна и тој ќе игра во Германија следната сезона.

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Но, Харгривс верува дека ќе се случи трансфер и 20-годишниот фудбалер ќе игра на „Олд Трафорд” од другата сезона.

Блеф. Мислам дека е блеф, мислам дека Санчо ќе биде играч на Манчестер Јунајтед наскоро. Само се обидуваат да земат повеќе пари од целата ситуација. Тоа е во природата на предаторот. Очигледно знаат дека се заинтересирани од Јунајтед. Мислам дека блефираат и знаат дека тој ќе замине по таа цена – се зборовите на поранешниот играч на Јунајтед за „БТ Спорт”.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

„Скај Спортс” исто така објави дека сагата околу Санчо не е завршена и првите луѓе од Манчестер не се откажале од намерата да го ангажираат англискиот репрезентативец.

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат