Харадинај поднесе оставка, но денеска дојде на работа – Слободен печат
ВестиРегион

Харадинај поднесе оставка, но денеска дојде на работа

Денеска Харадинај продолжи со својата агенда и присуствуваше на спомен-академија во Ораховац.

Рамуш Харадинај иако поднесе оставка како премиер на Косово пред два дена, тој сепак продолжува да ја извршува функцијата.

Денеска тој продолжи со својата агенда и присуствуваше на спомен-академија во Ораховац. Харадинај не даде коментар за оставката и очекуваните настани во Приштина, пренесува Топ Чанел.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close