Харадинај: Ми беше кажано дека нема ништо без „амин“ од Србија

Поранешниот премиер на Косово, Рамуш Харадинај, изјавил дека постоеле ситуации во кои му било кажано дека без „амин“ од Србија ништо нема да биде сторено.

– Сакаа да не предадат на Србија. Ми беше кажано дека без „амин“ од Србија не можеме да ги завршиме своите обврски. Им реков немојте така, ако чекаме одобрување од Србија никогаш нема да станеме држава – изјави Харадинај, пренесува Косово Онлајн.

Прочитајте и...  Четиригодишно девојче е заразено со коронаворус, има благи симптоми на грип

Прочитај повеќе

Трамп: САД се во одлична форма и покрај лажните вести кои се обидуваат да предизвикаат паника на берзите

Слободен печат

Вонредна состојба во Сан Франциско поради коронавирусот

МИА Агенција

Царовска: За 2,5 години вложени над 100 милиони евра во странските и во домашните компании

МИА

Ангеловска: Рано е да се зборува за последиците врз нашата економија од коронавирусот

Слободен печат

Каде се има заболени од коронавирусот во целиот свет (МАПА)

Слободен печат

АХВ: Максимално да се почитуваат препораките од СЗО за спречување на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Операторите ги негираат обвинувањата од ММА за учество во „пиратство“

Слободен печат

Полнолетните граѓани на Хонгконг ќе добијат по 1.280 долари заради коронавирусот

Слободен печат

Пахор официјално го предложи Јанша за мандатар на новата словенечка влада

Слободен печат

„АНТИГРЕТА“: Германската тинејџерка Наоми Зајбт е новата миленичка на германските десничари

Слободен печат

ЕУ бара да се избегнуваат различни планови за превенција на коронавирусот

Слободен печат

Нуредини нема информации за причините за намалување на нивото на Преспанското езеро

Слободен печат