Харадинај: Ми беше кажано дека нема ништо без „амин“ од Србија – Слободен печат
ВестиРегион

Харадинај: Ми беше кажано дека нема ништо без „амин“ од Србија

Ми беше кажано дека без „амин“ од Србија не можеме да ги завршиме своите обврски, изјавил Харадинај.

Поранешниот премиер на Косово, Рамуш Харадинај, изјавил дека постоеле ситуации во кои му било кажано дека без „амин“ од Србија ништо нема да биде сторено.

– Сакаа да не предадат на Србија. Ми беше кажано дека без „амин“ од Србија не можеме да ги завршиме своите обврски. Им реков немојте така, ако чекаме одобрување од Србија никогаш нема да станеме држава – изјави Харадинај, пренесува Косово Онлајн.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close