Харадинај денеска оди во Хаг – Слободен печат
ВестиРегион

Харадинај денеска оди во Хаг

Харадинај минатиот петокот доби покана од Специјалениот суд во Хаг да биде интервјуиран.

Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, денеска ќе замине за Хаг. Харадинај таму ќе биде интервјуиран од страна на Специјалниот суд. Ова го потврди самиот Харадинај синоќа во емисијата “Pressing ” во Т7.

– Да, утре патувам во Хаг – рече Харадинај.

Харадинај минатиот петокот доби покана од Специјалениот суд во Хаг да биде интервјуиран. Ова беше, исто така, и причината поради која тој поднесе оставка од функцијата премиер, бидејќи изјави дека не сака да оди во својство на шеф на Владата на Косово, пренесува Газета Експрес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close