ХАОС ВО КАМПОТ ЉУБАНИШТА: Откорнати дрвја, уништени приколки, нема повредени (ФОТО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

ХАОС ВО КАМПОТ ЉУБАНИШТА: Откорнати дрвја, уништени приколки, нема повредени (ФОТО)

Невреме проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите.

Од фотографиите на еден гостин во кампот се гледа дека од силниот ветер искршени се дрвја, а дел од нив паднале и врз приколките.

Од кампот велат дека нема повредени и дека допрва ќе се утврдува штетата.

НЕВРЕМЕТО ВО ПРЕСПА направи пустош во автокампот Крани (ВИДЕО)

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close