ХАОС ВО ЈАПОНИЈА: По налет на тајфун околу 17.000 луѓе блокирани на аеродромот Токио – Нарита – Слободен печат
ВестиПланета

ХАОС ВО ЈАПОНИЈА: По налет на тајфун околу 17.000 луѓе блокирани на аеродромот Токио – Нарита

Во делови на Токио во прекин е и снабдувањето со електрична енергија.

Околу 17.000 луѓе се блокирани на аеродромот Токио – Нарита по налетот на тајфунот кој го парализира железничкиот и автобускиот сообраќај во главниот град на Јапонија, Токио.

Во делови на Токио во прекин е и снабдувањето со електрична енергија, поради што е отежнат и сообраќајот.

Во невремето едно лице загина, а неколку десетици се повредени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close