ХАОС ВО ГИМНАЗИЈА: Ученици се побуниле за оценки, професорот ги шамарал!

До инцидентот во Седмата белградска гимназија дошло по жолчна расправа на учениците од втора година и професорот по физика З.О. заради резултати од писмена, дознава Блиц.

Професорот на часот ги поделил резултатите од писмениот тест, учениците се побуниле заради лошите оценки, сметајќи дека е неправеден неговиот критериум, а најгласна била ученичката Ј.К. Професорот ја опоменал, таа не сакала да се смири, па и удрил шамар. Во нејзина заштита скокнала уште една ученичка, а З.О. и нејзе и удрил шамар!

Потоа настанала општа гужва, ученици скокнале на професорот да ги одбранат другарките, а еден од учениците го удрил професорот.

Врисоците и хаосот ги слушнале останатите наставници и директорот на школото и веднаш влегле во училницата во која се случил инцидентот.

Прочитајте и...  Сите се за компромис, никој не попушта!

Директорот го одвел наставникот во своја канцеларија, а педагогот останал да ги смири учениците.

Директорот веднаш повикал полиција, а во гимназијата повикана била и Брза помош за да ги прегледа ученичките кои биле шамарани.

Според информациите професорот, кој ошамарил ученички бил одведен од училиштето со полиција, а министерството за образование на Србија известило дека тој поднел барање за прекин на работен однос од лични причини.

Прочитај повеќе

Димитров ќе земе учество на конференција на Советот на Јадранско–јонската иницијатива

Слободен печат

„Излегувај надвор“- Жена без маска грубо избркана од маркет од купувачите (ВИДЕО)

Слободен печат

Венецуела со авиони ловци ги штити петте иранските танкери

Слободен печат

Еваристе Ндајишимије избран за претседател на Бурунди

Слободен печат

Филипче: Само со придржување до мерките може постепено да се враќаме во нормала, алтернатива на тоа е строга рестрикција

Слободен печат

Италијанската полиција уапси 10 припадници на мафијата „Ндрангета“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Расте бројот на деца кои живеат во сиромаштија – ќе се зголеми на 672 милиони

Слободен печат

Кофинансирани грантови за технолошки развој за надминување на последиците од КОВИД-19

Слободен печат

Бугарите атакуваат и на српскиот јазик: Во времето кога се формирал српскиот јазик Бугарите не беа Словени

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија иако имаше ригорозни мерки не се справи со вирусот

Слободен печат

Гренел: САД подготвуваат нови санкции за Северен поток -2

МИА Агенција

Финансиска поддршка за април и мај ќе добијат филмските работници и тие што останале без работа

Слободен печат