ХАОС ВО БУДВА: Судир на полицијата и „Гробарите“, фрлен солзавец во базен (ВИДЕО)

Голем инцидент се случи за време на натпреварот во ватерполо помеѓу Приморац од Будва и Партизан во рамките на регионалната лига.

Црногорската полиција се судри со околу 100-тина навивачи на Партизан, а според локалните медиуми настанал хаос на трибините на базенот „Драган Трифуновиќ“ откако полицијата фрлила солзавец за да ги смири навивачите.

Ватерполистите на двете екипи се сокрија во соблекувалните, а натпреварот ќе се игра без гледачи.

„ По судирот со навивачите во Будва, полицијата фрли солзавец поради што настана стампедо и општ хаос на базенот. Натпреварот ќе се игра утре без присуство на гледачи“, стои во соопштението на Партизан.

Прочитајте и...  НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Прочитај повеќе

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат