Хамилтон се жали на проблеми со гумите

Луис Хамилтон по освоеното петто место на трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Австрија се пожали на проблеми со прегревање на гумите.

Британецот и покрај тоа што не се искачи на подиумот е задоволен од своето издание.

– Не мислам дека трката заврши за нас навистина лошо. Го освоив петтото место и го подобрив бодовното салдо. Имавме сериозни проблеми со прегревање на гумите. Колку што знам, Ферари и Ред бул го немаа тој проблем. Токму гумите се причината што ја немавме посакуваната брзина, изјави Хамилтон.

Победник во Австрија беше Макс Верстапен од Ред бул, додека Хамилтон останува лидер во Генералниот поредок.

Прочитајте и...  Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Прочитај повеќе

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат

Нова жешка провокација на најубавата УФЦ борачка во карантин, Ван Зан повторно разголена (ФОТО)

Слободен печат

Коби Брајант постхумно влегува во кошаркарската Куќа на славните

Слободен печат