Хамес Родригез ќе му биде соиграч на Елмас? - Слободен печат

Хамес Родригез ќе му биде соиграч на Елмас?

Родригез на крајот од минатата сезона се врати од позајмицата помината во редовите на Баерн Минхен, имаше учинок од 28 натпревари и седум голови.

Иако започна да тренира изминатиот период, шпанските медиуми велат дека тренерот Зинедин Зидан нема да смета на неговите услуги во новата сезона.

Реал досега ги одбиваше сите понуди на „наполитанците“, а тие имаат желба да го доведат Колумбиецот на позајмица со можност да го откупат на крајот од сезоната 2019/20.

За Родригез е заинтересиран и клуб од француската „Лига 1“, станува збор за тимот на Марсеј. Но, има и опција да „остане“ во Реал, постојат шанси да се врати во составот после повредата на Марко Асенсио.

Прочитајте и...  СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Наполи и претседателот Аурелио де Лаурентис му дадоа рок на „кралскиот“ клуб до 15 август да одлучи дали ќе го пушти Хамес. Де Лаурентис воедно потврди и дека се следи ситуацијата со Лозано и Икарди.

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

4 + четири =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат