Хали Бери во шестата деценија прави вратоломии како од шега (ФОТО)

Глумицата Хали Бери веќе со децении наназад важи за една од најпосакуваните жени во светот, а многу луѓе зборуваат дека изгледа како „милион долари“. Холивудската ѕвезда денес има 53 години, а на фигурата можат да и позавидат и помлади девојки.

Хали мора да биде фит не само поради своето здравје, туку и поради работата. За улогите го подготвува телото на ригорозен начин, кој вклучува доста одрекувања, а пред сè и многу вежби.

„Боксот е една од вежбите која ги вклучува мускулите на целото тело. Го обликува секој мускул и согорува голем број калории и масти“, рекла Хали, која открила дека тренира бокс повеќе од 10 години.

Покрај боксот Хали се занимава и со фитнес и вели дека тоа и помага да води здрав живот.

Во шестата деценија глумицата изведува вратоломии како од шега.

View this post on Instagram

It’s #FitnessFriday and today we talk about the importance of trying something new. Many of us get stuck in our fitness routines and do the same circuits over and over each week. We do the same exercises for legs, the same for upper body, the same for abs and so on and then we wonder why we don’t see any real change in our body. Well, here is the answer. You have to shock your system and offer your body new exercises that it can respond to. Recently, I started doing #handstands with #donkeykicks and I noticed my upper body got stronger and more defined. So today in my stories, fitness icon @peterleethomas will show you 3 easy ways of doing old exercises to shock your body and get faster results. The #planche works shoulders, the #atomicclimber works lower abs and the #pistolsquat works the legs. I guarantee you you will see a change! I also shared two of my favorite lunch meals to have on the go. As always enjoy! ❤️💪🏽#FitnessFridayHB #Week30

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат