Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Симона Халеп, шампионката од „Вимблдон“ 2019 и „Ролан Гарос“ 2018, сè уште не одлучила дали ќе учествува на „УС Опен“, воедно се плаши од „тешките услови“ на патувањето.

Сè уште не сум донела конечна одлука. Патувањето од Европа (за САД) е тешко затоа што немаме директни летови, така што за мене ќе ми биде психички напорно. Не го сакам целиот тој стрес – рече Халеп, која ќе учествува на ВТА турнирот во Прага (Чешка) следната недела.

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Кај жените Ешли Барти, Елина Свитолина и Кики Бертенс го откажаа учеството на грен слем турнирот во САД. Пристигнувањето во Чешка е првото патување на романската тенисерка во странство уште од февруари.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Малку сум нервозна, но нештата се многу контролирани и безбедни тука, па се чувствувам сигурно – додаде Халеп.

Таа како и сите играчи и луѓето на турнирот во Прага е сместена во хотел со осум ката, резервиран со цел да се намали ризикот на ширење на вирусот Ковид-19.

Вилијамс: Патував со 50 маски, ќе играм на секој турнир!

Прочитај повеќе

ММА спектакл во Абу Даби, Адесања го нокаутира Коста (ВИДЕО)

Слободен печат

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат