Халанд конечно откри зашто не потпиша за Манчестер јунајтед - Слободен печат

Халанд конечно откри зашто не потпиша за Манчестер јунајтед

Одличниот норвешки напаѓач за прв пат се огласи по доаѓањето во Борусија Дортмунд и пропаднатиот трансфер во Јунајтед.

Ерлинг Халанд продолжи во голгетерски ритам и по доаѓањето во Борусија Дортмунд, тој на првите два натпревари во Бундес лигата постигна дури пет гола. Медиумите се воодушевени од одличниот старт и во дресот на „милионерите“, по што продолжија шпекулациите за причините поради кои Халанд не потпиша за Манчестер јунајтед.

Како главен виновник за пропаднатиот трансфер во Јунајтед беше означен агентот на фудбалерот, Мино Рајола, како и таткото Алф Инге Халанд, кои бараа големи провизии за потпис.
Сега, конечно се огласи самиот фудбалер, кој застана во одбрана на својот агент.

– Ме критикуваат дека сум лаком? Тие луѓе не се нормални, сите кои ме знаат, ќе потврдат дека парите се последната работа која ме интересира во фудбалот. Едноставно, разговарав со менаџерот и татко ми и одлучивме дека најдобра опција за мене е Борусија Дортмунд. Мино Рајола е најдобар во својата работа. Тој прави се за своите играчи и тоа можеби ми смета на некого и предизвикува завист кај луѓето. Секогаш е добро да се има Рајола покрај себе – изјави Халанд.

Прочитајте и...  Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

два × пет =

Прочитај повеќе

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат