Хајди Клум маѓепсана од својот 16 години помлад сопруг: „Прв пат во животот чувствувам дека имам вистински маж покрај себе“ (ФОТО)

Колку е среќна и заљубена говори фактот што дури два пати застана на лудиот камен со ист човек. Хајди Клум и нејзиниот 16 години помлад партнер Том Каулиц, прв пат судбоносното „ДА“ го изговорија во февруари оваа година, а потоа неколку месеци подоцна одржаа церемонија на островот Капри во Италија.

Манекенката ја користи секоја прилика за да се пофали со својот сопруг и истакне колку ужива со него. Судејќи според сите работи, во полето љубов ѝ цветаат рози и изгеда дека оваа врска е далеку подобра од сите предходни.

Во една прилика таа изјавила: „Прв пат во животот чувствувам дека имам вистински маж покрај себе и некој со кој можам да делам се и во целост да му верувам“.

На прашањето како ѝ е во бракот, таа одговорила: „Совршено. Како поинаку да биде? Дали сте го виделе мојот сопруг, тој е совршен!“

Ова е трет брак за Хајди и во нејзиниот случај изреката „трета среќа“ е вистинита.

Том го опишува како најмилата и најгрижливата личност на која може во секој момент да се потпре.

View this post on Instagram

With my two favorite twins ❤️❤️

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

„Не помнам кога последен пат бев волку среќна“, изјавила таа.

После сите љубовни бродоломи, заслужи да ужива со својот партнер. Тие се вистински пример дека љубовта е нешто што може да не препороди.

Прочитајте и...  Контроверзни родители открија како ги одгледуваат децата: Мајката ги дои со години, не се вакцинирани и не одат на училиште

Прочитај повеќе

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат

Оскаровката Кејт Бланшет при реновирање се пресекла со моторна пила! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Слободен Печат

Поранешната уредничка и модна икона на „Вог“ се најде како мета на критиките поради нејзината објава: Мојата намера не беше воопшто расистичка!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Слободен Печат

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Слободен Печат

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Слободен Печат

Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Слободен Печат

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Слободен Печат