Гвинет Палтроу повикана на суд: Актерката повредила пензионер при скијање

Актерката Гвинет Палтроу треба денеска да се појави пред американскиот суд за наводно тешко повредување на маж во скијачка несреќа во Јута во 2016 година. Палтроу е тужена од пензионираниот офталмолог Тери Сандерсон, која тврди дека Палтроу скијала „целосно неконтролирано“ и го удрила на падините во одморалиштето „Долината на елените“ во Парк Сити, Јута, пишува „Daily … Продолжи со читање Гвинет Палтроу повикана на суд: Актерката повредила пензионер при скијање