Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Менаџерот на Манчестер сити уште еднаш ја коментираше неверојатната сезона на Ливерпул.

Стратегот на актуелниот англиски шампион, Пеп Гвардиола, веќе се предаде и му ја препушти титулата на Ливерпул. „Црвените“ во 23 кола имаат скор од 22 победи и едно реми за 67 бодови, дури 16 повеќе од Манчестер сити, а згора на тоа имаат и натпревар помалку.

– Нормално, Ливепрул ќе биде шампион во Англија, а би биле шампиони и во Шпанија, Италија и Германија. Нормално дека ќе ја прогласам екипата за шампион која во 23 кола има 22 победи и само едно реми.

Ние со бодовите кои ги имаме сега во Шпанија би заостанувале само еден бод зад лидерот, а исто би било во Германија и во Италија.

Ливерпул е фантастичен, неверојатен, феноменален, Мораме да го прифатиме тоа и да извлечеме поуки од нив – изјави Гвардиола.

Прочитајте и...  Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

19 − дванаесет =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат