10.8 C
Скопје

Гвардиола му го краде летното засилување на Јунајтед

Манчестер сити се подготвува за нов голем летен тренасфер.

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се подготвува за летниот преоден рок во кој планира нов бомбастичен трансфер.
Иако на лето ќе остане без Серхио Агуеро и уште неколку помалку важни фудбалери, Гвардиола планира да анагажира играч од средниот ред кој постигнува голови.
Изборот падна на големата желба на градскиот ривал Манчестер јунајтед, Џек Грилиш од Астон Вила.
Тимот од Бирмингем минатата година бараше 80 милиони евра за Грилиш, но по одличните игри сезонава, таа цена скокна на 100 милиони евра.
„Граѓаните“ се подготвени да ја платат оваа цена и да го ангажираат Грилиш кој би требало да ја добие улогата на Агуеро.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар