Гвардиола: Лудо е да размислуваме за титулата - Слободен печат

Гвардиола: Лудо е да размислуваме за титулата

Манчестер сити во натпреварот против Барнли (1:4) се врати на победничките патеки во Премиер лигата и сега има осум бодови помалку и натпревар повеќе од лидерот на табелата Ливерпул кој вечерва го очекува градското дерби со Евертон.

– Да бидам искрен, би било лудо да размислуваме за титулата. Сега треба да мислиме на дербито кое не очекува во наредното коло, одиме натпревар по натпревар бидејќи не играме само во Премиер лигата. Постојат и други натпреварувања како ФА купот, Лига купот, Лигата на шампионите и најважно ни е да влеземе во победнички ритам – изјави Гвардиола по убедливиот триумф над Барнли.

Следниот предизвик за „граѓаните“ е градското дерби против Манчестер јунајтед кој се во сабота.

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Халанд за 59 минути даде повеќе голови од Манчестер јунајтед во 2020 година

Слободен печат

Како „Вујо мајсторе“ ја прослави победата на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Хит коментар на Класниќ: Доста е што веќе еден бубрег ми откажа, вчера можеше да ми откаже и срцето

Слободен печат

Надал немаше милост за Карено-Буста

Слободен печат

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 − 5 =

Прочитај повеќе

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат