Гваидо не се надева на преговори со претседателот Мадуро – Слободен печат
ВестиПланета

Гваидо не се надева на преговори со претседателот Мадуро

Во мај Гваидо и Мадуро, испратија свои пратеници во обид да најдат решение за политичката криза во Венецуела под покровителство на Норвешка.

Венецуелскиот лидер на опозицијата, Хуан Гваидо, нагласи дека никогаш нема да биде добар момент за разговори со претседателот Николас Мадуро.

– Никогаш нема да биде добар момент за преговори со киднаперите, диктаторите и оние што ги кршат човековите права – изјави Гваидо во Собранието на Каракас, контролирано од опозицијата.

Во мај Гваидо и Мадуро, испратија свои пратеници во обид да најдат решение за политичката криза во Венецуела под покровителство на Норвешка, но тие преговори не успеаја.

Извори блиски до Гваидо и Мадуро во неделата најавија дека преговорите ќе продолжат оваа седмица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close