Ѓуриќ пристигна на Косово, добил дозвола од косовската влада – Слободен печат
ВестиРегион

Ѓуриќ пристигна на Косово, добил дозвола од косовската влада

Последен пат кога Ѓуриќ беше на Косово, тој беше уапсен од специјалните полициски сили

Директорот на Канцеларијата за Косово во Владата на Србија, Марко Ѓуриќ, денеска влезе во Косово.

За весникот Експрес, во одговор на Министерството за надворешни работи, беше потврдено дека косовската влада му дала дозвола за влез во Косово.

Последен пат кога Ѓуриќ беше на Косово, тој беше уапсен од специјалните полициски сили бидејќи влегол без дозвола и тоа предизвика хаотична ситуација на северот од земјата.

Инаку, Ѓуриќ денеска ќе инаугурира комплекс на базени наречени „Рајска Бања“, кој се наоѓа во Општина Звечани, односно во Бањска.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close