Грузија го има еден од најинтересните фудбалски стадиони во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Овој стадион се вика „Кварлис Централури“, а информациите велат дека може да прими 1.000 илјада гледачи.

Овој терен се наоѓа на терен меѓу ѕидови на средновековен замок и претставува вистинска атракција…

Фудбалерите на Кварели Дуруји можеби го имаат еден од најинтересните терени, особено ќе го земете во предвид фактот дека играат во петтата грузиска лига.

Овој стадион се вика „Кварлис Централури“, а информациите велат дека може да прими 1.000 илјада гледачи.

На видео записот можете да погледнете како изгледа околината надвор од стадионот, но и самиот терен

Прочитајте и...  Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје го демолира бугарски Левски

Слободен печат

Моќен старт на сезоната во Бундеслигата, Баерн со осумка го почести Шалке (ВИДЕО)

Слободен печат

Леви уште еднаш покажа дека е мајстор за преговори, овој пат го надмудри Реал Мадрид

Слободен печат

Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Слободен печат

Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Слободен печат

Левандовски обвинет за затајување данок

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Револуционерна одлука на ФИФА, фудбалерите ќе може да ги менуваат репрезентациите

Слободен печат

Елмас во новата сезона со нов број, ја „лапна“ седумката на Каљехон

Слободен печат

Српската пресметка во Рим му припадна на Ѓоковиќ

Слободен печат

МВП наградата во НБА повторно во рацете на Адетокумпо

Слободен печат

Моментот кој навивачите на Ливерпул го чекаа цело лето (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона има димајант од половина милијарда евра, одигра два натпревари и ги полуде навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат