Групата „Нокаут“ победник на 35. издание на „Макфест“

На плоштадот „Слобода“ во Штип вечерва се одржа 35. издание на најголемиот македонски фестивал на забавна музика „Макфест“.

На сцената пред публиката продефилираа 24 натпреварувачи кои се обидоа да ја освојат публиката и жири комисијата со своите песни.

Победник на 35. издание на „Макфест“ е групата „Нокаут“ со песната „Сакам да живеам“.

„Нокаут“/фото: Михаило Донев, Слободен печат

Втора награда: Ѓоко Таневски – „Ден по ден“

Трета награда: Омер Џаферовски – „Ако те изгубам“ 

Најдобар сценски настап: Виктор Апостоловски – „Срца камени“

Најдобар дебитант: Полина – „Сѐ се врти во круг“

Изненадување на вечерта беше изведбата на Глигор Копров/фото: Михаило Донев, Слободен печат
Александар Митевски и Драган Спасов-Дац/фото: Михаило Донев, Слободен печат
фото: Михаило Донев, Слободен печат

 

 

 

 

Прочитајте и...  Били Ајлиш повторно ја отвори најпопуларната дебата од 2015 година: Која боја се патиките? (ФОТО)

Поврзани вести

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Погледнете го новиот спот на Аријана Гранде кој крена прашина околу изборите: Жената не е само за во кујна претседателе! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Слободен Печат

Откажана свадбата на Бруклин Бекам и Никола Пелц

Слободен Печат

Ова се можни последици од прекумерна консумација на солена храна!

Слободен Печат

Во зависност од преливот и салатата може да биде нездрава храна

Слободен печат

Остави Коментар