Груби: Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, албанската опозиција шири лажни вести

Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, вели Артан Груби од ДУИ како реакција на информацијата што ја објави Канал 5, дека договор за формирање на нова Влада е постигнат и дека дел од ресорите се распределени.

-Постојаните лажни вести произведени од албанската опозиција ги поткопува преговарачките позиции на ДУИ. Тие прават се за да ја избегнат одговорноста во своите редови поради неуспехот на изборите и измамата што ја направија кон граѓаните, изјави Груби за Коха.

Претходно, со реакција на веста што доцна попладнево ја објави Канал5 ја демантираше и СДСМ. Тие рекоа дека не е вистина дека има договор за премиер, а исто така не е вистина дека се договорени персонални решенија и поделби на ресори.

СДСМ демантира: Не е договорен премиер, ниту има решенија и поделба на ресори

Прочитајте и...  МВР отвори истрага: Го нема ниту мртовецот ниту сторителите кои го украдоа од струмичката болница

Прочитај повеќе

Сугарески го прислушкувале осум години

Горан Наумовски

Мицкоски со кадри на Груевски ќе го руши Заев

Весна Тодоровска

Богоев: Конечно добивме нов лик на градинката „Мајски цвет” во Тафталиџе 1

Слободен печат

ВО ЖИВО: Пресконференција на МЗ, Венко Филипче

Слободен печат

СЗО: Речиси два милиона новозаболени со ковид-19 во светот за една недела

Слободен печат

Утре без вода дел од корисниците од општина Чаир

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маричиќ – Тимоние: Франција е силен поддржувач за брз почеток на преговорите со ЕУ

Слободен печат

Кризата засега не влијае врз депозитите: Граѓаните не чепнале по заштедите, ама бараат повеќе кредити

Весна Дамчевска

Пановски: Податоците да не се кријат, има начини како да се намали смртноста од ковид-19

Зонско паркирање во Карпош нема и цела година по маалскиот референдум

Нов протест утре на ВМРО-ДПМНЕ против неправда, реваншизам и насилство

Слободен печат

Германски ковид- 19 екперти доаѓаат во Косово

Илинка Иљоска