Груби: Не е работа на партиите да разговараат за шеф на новото Обвинителство – Слободен печат
ВестиМакедонија

Груби: Не е работа на партиите да разговараат за шеф на новото Обвинителство

Не е работа на Владата или на Собранието да назначуваат шеф на новото Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција, рече денеска пратеникот од ДУИ, Артан Груби, коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев, преку која предложи прв човек на новото обвинителство да биде обвинителката Вилма Рускоска.

-Тоа беше направено пред 4 години и гледаме како излезе – рече Груби.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close