Грозоморен чин во скопско село: Ја силувал малолетната ќерка на неговиот колега

Top Channel

Вчера во 10.45 часот во Полициското одделение Петровец, 36-годишна жена од скопско село пријавила дека во текот на јули 2020 А.А., колега на нејзиниот сопруг, извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Како што е пријавено, пред еден месец тој повторно се обидел да изврши обљуба врз малолетничката, но родителите за овие настани дознале отпосле.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот