Гром на терен, двајца фудбалери паднаа како покосени (ВИДЕО)

Фудбалски натпревар во Јамајка имаше невообичаен крај, гром удри на теренот. Во рамките на натпреварувањето „ISSA/Digicel Manning Cup“ меѓу себе играа Волмер бојс и Јамајка Колеџ, а пред самиот крај на натпреварот, во 84. минута, дојде до удар на гром.


На видеото се гледа како двајца млади фудбалери веднаш по ударот паѓаат на теренот, а вкупно се повредени четири лица. Судијата веднаш го прекинал натпреварот, за да може двајцата фудбалери да бидат пренесени во болница.

Прочитајте и...  Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат