Гризман по само една година може да си оди од Барселона

Барселона летово конечно ја оствари желбата, да го доведе во своите редови, Антоан Гризман, но се чини дека управата сега жали за овој потег. Управата и тренерот Ернесто Валверде сè уште велат дека му е потребно време на Французинот да се вклопи во новиот тим, но никако да почне да ги оправдува огромните пари вложени во него.

Згора на тоа, навивачите го губат трпението и на последните неколку натпревари на „Камп Ноу“ тој редовно е исвиркуван.

Но, каталонските медиуми, поточно „Спорт“ објави дека постои голема можност тој по само една година може да си замине од Барселона. „Спорт“ пишува дека и Гризман полека го губи трпението и се погласно зборува дека направил погрешен избор. Наводно, ПСЖ кој со години се обидува да го ангажира, будно ја следи ситуацијата и планира идното лето да достави понуда за ангажман на Гризман.

Прочитајте и...  Желбата на Барса: Истекува клаузулата на Мартинез

Прочитај повеќе

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат