-8 C
Скопје

Гризман не знае да игра фудбал во Барселона

Францускиот репрезентативец ни по заминувањето на Луис Суарез и доаѓањето на новиот тренер, не успеа стане стандарден првотимец во Барселона.

Иако е платен 120 милиони евра минатата година, Антоан Гризман, никако на теренот да прикаже зашто е платен толку пари. Сезонава Грзиман дури го загуби и местото во првиот тим на Барселона и тоа од тинејџерот Ансу Фати кој за разлика од Французинот, блеска на секој натпревар.

На најголемото фудбалско дерби, популарното Ел Класико, Гризман во 81. минута влезе во игра на местото на Фати, а сезонава се уште нема постигнато гол и нема одиграно цел натпревар.

Поранешниот француски репрезентатувец Биксенте Лизаразу смета дека проблемот кај Гризман е во самодовербата бидејќи тој во дресот на репрезентацијата игра одлично.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Неверојатно, Меси постигна скоро ист гол како Марадона!

Антоан кога го носи дресот на Барселона не знае како да игра фудбал. Илигледно е дека станува збор за голем проблем во самодовербата. Тој е фантастичен фудбалер, но веќе не знае каде му е местото на теренот – изјави Лизаразу.

ВИДЕО: Реал го освои „Камп Ноу“, сомнителен пенал и еврогол на Модриќ!

 

Поврзани вести

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат

Го најавуваат како Марадона: Балотели има нов клуб!?

Слободен печат

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат

Момент за историја: Фрапар ќе биде првата жена која ќе суди меч во ЛШ!

Слободен печат

Хрватите и Босанците ја остварија целта, Србија со важна победа кон ЕП

Слободен печат

Во Талин останаа четворица македонски кошаркари позитивни на ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар