Гризман и следната сезона ќе игра за Барселона!

Иако многу се шпекулира, клубот од „Камп Ноу“ успеа да го убеди Французинот дека нема да се најде на трансфер листата во летниот период.

Францускиот репрезентативец се очекува и следната натпреварувачка сезона (2020/2021) да ги брани боите на Барселона, информира „Л`Екип“.

Клубот од „Камп Ноу“ успеа да го убеди Антоан Гризман дека нема да се најде на трансфер листата во летниот период.

Претставниците на Барса го уверија напаѓачот дека клубот и натаму смета на неговите услуги, и покрај шпекулациите кои се вртеа изминатиот период околу иднината на Французинот.

Оваа сезона досега сезоната Гризман запиша 44 мечеви со реализирани 15 гола и четири асистенции.

Врвни екипи покажуваат интерес за актуелниот светски шампион кој има важечки договор со Барселона до 30 јуни 2024 година и моментно според „Трансфермаркт“ вреди 96 милиони евра.

Прочитајте и...  Исповед на Михајловиќ: Му простив на најдобриот пријател од детството кој ми пукаше во мојата слика и ми ја запали куќата

Прочитај повеќе

Евролигата ја најави предсезоната, подготвителните турнири во Валенсија и Каунас

Слободен печат

Исповед на Михајловиќ: Му простив на најдобриот пријател од детството кој ми пукаше во мојата слика и ми ја запали куќата

Слободен печат

Ѓоковиќ на Марбеља ги има последните подготовки пред нападот на 18. грен слем титула

Слободен печат

Ќерката на Мурињо е вистинска убавица, ги покажа атрибутите на одморот во Португалија

Слободен печат

Остри мерки во Њујорк: Казни за сите тенисери кои ќе го напуштат „меурот“ на УС Опен

Слободен печат

„Сините“ стана црвени: Ова е најлошиот дрес на Челси во историјата (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зинедин Зидан е најдобар тренер во светот, Клоп дури на третото место

Слободен печат

Неверојатниот Дончиќ руши рекорди во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат