ГРЕТА ИМА ДВОЈНИЧКА ВО РУСИЈА: Лариса Ефремова сака да ја исчисти планетата (ВИДЕО) - Слободен печат

ГРЕТА ИМА ДВОЈНИЧКА ВО РУСИЈА: Лариса Ефремова сака да ја исчисти планетата (ВИДЕО)

Активистката за климатски промена, Грета Тунберг, поттикна многу луѓе ширум светот јавно да го кренат својот глас во решавањето на овој глобален проблем.

Два месеци по нејзиниот говор во Обединетите нации, Грета стана симбол на протест и борба против системот.

Сега од другата страна на светот, во рускиот град Ковров, се појави и двојничка на Грета Тунберг, која се бори за чистота на целата планета.

Од друга страна покрај изгледот, десетгодишната Лариса Ефремова со најпознатата активистка ја споделува и борбата против уништувањето на природата.

Прочитај повеќе

Путин: Да не штедиме напори за решавање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Кина погодена од силен земјотрес

Слободен печат

Ѓорчев: Во Македонија никогаш досега не се раѓале помалку деца

Слободен печат

Ердоган: Хафтар покажа дека не е за политичко, туку за воено решение

Слободен печат

„Пивтијада” по 19. пат во Куманово

МИА Агенција

Песочна бура „бришe“ се пред себе во Австралија (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Остави Коментар

18 − thirteen =

Прочитај повеќе

Иран ќе настојува да ги анализира црните кутии од украинскиот авион

МИА Агенција

Вучиќ и Дачиќ разговараа за соработката и изборните модалитети

МИА Агенција

Административците следната недела ќе добијат колективен договор

МИА Агенција

Ѓукановиќ: Црна Гора нема да го повлече законот за слобода на вероисповест

МИА Агенција

Чесниот фаќач на крстот во Делчево го донираше освоениот телевизор

МИА Агенција

Силен земјотрес ја погоди Албанија, почуствуван во Македонија, Косово и Србија